´╗┐
Piątek , 23 lipiec 2021
Imieniny Apolinary, Bogna, Brygida, Slawa, Slawosz, Zelislaw
21:51

Aktualno┼Ťci

NIEPEŁNOSPRAWNY MARATOŃCZYK RÓWNIEŻ W NASZYM REGIONIE.Józef Szczeblewski z Manowa w województwie zachodniopomorskim, chce pokona─ç biegiem tras─Ö Koszalin - Ustrzyki Górne. Nie by┼éoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, ┼╝e sportowiec biegnie o kulach. Pan Józef od dzieci┼ästwa nie ma nogi. Biegn─ůc, chce on uzbiera─ç 55 tysi─Öcy z┼éotych na now─ů protez─Ö i zach─Öci─ç do aktywno┼Ťci fizycznej równie┼╝ innych niepe┼énosprawnych.

Sportowiec wyruszy┼é z Koszalina 13 maja. Do celu chce dobiec w 20 dni. W czwartym dniu swojej podró┼╝y dotar┼é do S─Öpólna Kraje┼äskiego. "Jestem wzruszony, ┼╝e tak mi┼éo zosta┼éem przyj─Öty. Wszyscy oferuj─ů mi tu bezinteresown─ů pomoc" - mówi Szczeblewski.

777 kilometrów o kulach, to nie pierwszy tak ekstremalny wyczyn niepe┼énosprawnego sportowca. Józef Szczeblewski biega┼é ju┼╝ w maratonach na ca┼éym ┼Ťwiecie. By┼é pierwszym cz┼éowiekiem, który bez jednej nogi pokona┼é odcinek 100 kilometrów. Je┼╝eli dobiegnie do Ustrzyk, pobije swój w┼éasny, a zarazem te┼╝ ┼Ťwiatowy rekord w d┼éugo┼Ťci takiego biegu.

Jego marzeniem jest pokonanie odcinka o d┼éugo┼Ťci 2 tysi─Öcy kilometrów. Do tego jednak potrzebna jest mu specjalna proteza nogi, dzi─Öki której, b─Ödzie mu si─Ö bieg┼éo wygodniej. Na dzisiaj (17.05), sportowiec zaplanowa┼é pokonanie odcinka S─Öpólno Kraje┼äskie - Koronowo.

Nota prawna:
Gmina S─Öpólno Kraje┼äskie jako w┼éa┼Ťciciel praw autorskich, udziela zgody na nieodp┼éatne wykorzystanie i publikacj─Ö tekstów, fotografii i plików d┼║wi─Ökowych dost─Öpnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie tre┼Ťci i plików w ca┼éo┼Ťci lub we fragmentach.

Za┼é─ůcznik:
Plik d┼║wi─Ökowy do pobrania.

 

Data utworzenia: 17.05.2017

inne aktualno┼Ťci

Ilość odsłon 10693445
´╗┐