´╗┐
Piątek , 23 lipiec 2021
Imieniny Apolinary, Bogna, Brygida, Slawa, Slawosz, Zelislaw
19:53

Aktualno┼Ťci

POWITANIE MAŁYCH MIESZKAŃCÓW GMINYPrawie 70 najm┼éodszych mieszka┼äców Gminy S─Öpólno Kraje┼äskie, zosta┼éo oficjalnie przywitanych przez w┼éadze miejskie. Maluchy otrzyma┼éy prezenty, a ich rodzice gratulacje i ┼╝yczenia. Spotkanie odby┼éo si─Ö w Centrum Ma┼éego Dziecka i Rodziny.

Zwyczaj witania nowych mieszka┼äców gminy zosta┼é wprowadzony w S─Öpólnie Kraje┼äskim pó┼é roku temu. Na podstawie danych z Urz─Ödu Stanu Cywilnego, gmina zaprasza na uroczysto┼Ť─ç dzieci, które urodzi┼éy si─Ö w poprzedzaj─ůcym pó┼éroczu i s─ů jednocze┼Ťnie najm┼éodszymi mieszka┼äcami S─Öpólna Kraje┼äskiego. Pierwsze takie spotkanie odby┼éo si─Ö w sierpniu ubieg┼éego roku. Zaproszono na nie niemowl─Öta wraz z rodzicami, urodzone w okresie od stycznia do lipca 2016r. Teraz urz─ůdzono spotkanie dla dzieci urodzonych w drugim pó┼éroczu.

"Pomys┼é spodoba┼é si─Ö mieszka┼äcom. Wszyscy bardzo ch─Ötnie korzystaj─ů z zaproszenia. Nam równie┼╝ jest mi┼éo pozna─ç naszych nowych mieszka┼äców" - mówi Waldemar Stupa┼ékowski, Burmistrz S─Öpólna Kraje┼äskiego. Ka┼╝dy maluch otrzymuje drobny upominek. Jest to list powitalny oraz pami─ůtkowy bia┼éy r─Öczniczek z wyhaftowanym wizerunkiem Wawrzynka, maskotki nawi─ůzuj─ůcej do symbolu miasta.
S─ů tak┼╝e ┼╝yczenia dla rodziców. Kolejne powitanie ma┼éych mieszka┼äców odb─Ödzie si─Ö w drugiej po┼éowie tego roku.


URZ─äD MIEJSKI W S─śPÓLNIE KRAJE┼âSKIM

Fotografie i d┼║wi─Öki s─ů do pobrania na stronie urz─Ödu: www.gmina-sepolno.pl

Nota prawna:
Gmina S─Öpólno Kraje┼äskie jako w┼éa┼Ťciciel praw autorskich, udziela zgody na nieodp┼éatne wykorzystanie i publikacj─Ö tekstów, fotografii i plików d┼║wi─Ökowych dost─Öpnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie tre┼Ťci i plików w ca┼éo┼Ťci lub we fragmentach.


Za┼é─ůcznik:
Plik d┼║wi─Ökowy do pobrania.


Data utworzenia: 10.03.2017

inne aktualno┼Ťci

Ilość odsłon 10693210
´╗┐