´╗┐
Poniedziałek, 2 sierpień 2021
Imieniny Karina, Gustaw, Euzebiusz, Stefan
20:28

Aktualno┼Ťci

PROGRAM REWITALIZACJI S─śP├ôLNA KRAJE┼âSKIEGODo ko┼äca tego roku gotowy b─Ödzie Program Rewitalizacji Gminy S─Öpólno Kraje┼äskie. Jest to dokument na podstawie którego, samorz─ůd b─Ödzie si─Ö móg┼é ubiega─ç o ┼Ťrodki unijne na remonty kamienic, przebudowy przestrzeni publicznych i odnow─Ö niektórych zabytków. Podobne opracowania przygotowuj─ů równie┼╝ inne gminy w Polsce.

Opracowanie takiego dokumentu musz─ů poprzedzi─ç konsultacje spo┼éeczne. Mieszka┼äcy maj─ů prawo wypowiedzie─ç si─Ö na temat tego, jak widz─ů w przysz┼éo┼Ťci swoje otoczenie. Istotne jest tak┼╝e okre┼Ťlenie priorytetów i kolejno┼Ťci realizowanych zada┼ä w tym zakresie. W S─Öpólnie Kraje┼äskim takie konsultacje ju┼╝ si─Ö zako┼äczy┼éy. Pierwszym wyznaczonym do renowacji obszarem b─Ödzie najprawdopodobniej ┼Ťródmie┼Ťcie, a dok┼éadnie okolice Placu Wolno┼Ťci.
"Mieszka┼äcy zwracali uwag─Ö mi─Ödzy innymi na potrzeb─Ö zmiany uk┼éadu chodników i zieleni. By┼éa tak┼╝e dyskusja o tym co zrobi─ç ze znajduj─ůcym si─Ö tam pomnikiem. S─ů pomys┼éy na nowe parkingi, a nawet fontann─Ö. Ca┼éo┼Ť─ç ma pe┼éni─ç przede wszystkim funkcj─Ö rekreacyjn─ů" - mówi Waldemar Stupa┼ékowski, Burmistrz S─Öpólna Kraje┼äskiego.
Prace nad programem nadal trwaj─ů. Obecnie dokument jest opisywany. Jeszcze w tym miesi─ůcu zatwierdzi go Rada Miejska. Pó┼║niej ca┼éo┼Ť─ç trafi do projektantów, którzy opracuj─ů wizualizacj─Ö i dokumentacj─Ö techniczn─ů. Ca┼éo┼Ť─ç zostanie tak┼╝e przedstawiona mieszka┼äcom. Wtedy tak┼╝e rozpocznie si─Ö pisanie wniosków o dofinansowania unijne, na realizacj─Ö remontów i przebudów.

Nota prawna:
Gmina S─Öpólno Kraje┼äskie jako w┼éa┼Ťciciel praw autorskich, udziela zgody na nieodp┼éatne wykorzystanie i publikacj─Ö tekstów, fotografii i plików d┼║wi─Ökowych dost─Öpnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie tre┼Ťci i plików w ca┼éo┼Ťci lub we fragmentach.Za┼é─ůcznik:
Plik d┼║wi─Ökowy do pobrania.

Data utworzenia: 28.11.2016

inne aktualno┼Ťci

Ilość odsłon 10740801
´╗┐