Poniedziałek, 2 sierpień 2021
Imieniny Karina, Gustaw, Euzebiusz, Stefan
19:58

Aktualności

GOSPODARZEM IGRZYSK W 2020 ROKU BĘDZIE... SĘPÓLNO KRAJEŃSKIEZa 4 lata Igrzyska Olimpijskie Sportowców Wiejskich odbędą się w Sępólnie Krajeńskim. Taką decyzję podjął komitet organizacyjny imprezy. Decyzja zostanie oficjalnie ogłoszona w najbliższą niedzielę (19.06). Sępólno Krajeńskie otrzyma także flagę olimpijską z rąk tegorocznego organizatora igrzysk, czyli Gminy Chełmno.

Igrzyska Olimpijskie Sportowców Wiejskich to impreza organizowana w województwie kujawsko - pomorskim. Jej tradycja sięga roku 1960. Zawody odbywają się co 4 lata, na dwa miesiące przed prawdziwymi - Światowymi Igrzyskami Olimpijskimi. Gospodarzami wydarzenia są gminy, które podobnie jak w prawdziwej imprezie, wcześniej podejmą starania o przyznanie prawa do organizacji.
W tym roku rywalem Sępólna Krajeńskiego było Nakło. "Myślę, że decydującym argumentem jest nasza infrastruktura sportowa. Cieszę się, że została ona doceniona" - mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Teraz samorząd będzie miał 4 lata na to, aby ją jeszcze nieco uzupełnić. Stare jej elementy będą również modernizowane. Miasto będzie musiało także powiększyć bazę noclegową. W igrzyskach weźmie udział około 2 tysięcy sportowców. Będą oni kwaterowani nie tylko w Sępólnie, ale również w okolicznych gminach.

Organizatorem Igrzysk Olimpijskich Sportowców Wiejskich jest Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe.
Tegoroczne igrzyska ruszają już jutro (17.06) w Chełmnie. Nasza gmina wysyła tam 130 osobową reprezentację.

Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach
.


Załącznik:
Plik dźwiękowy do pobrania.

Data utworzenia: 16.06.2016

inne aktualności

Ilość odsłon 10740772