´╗┐
Piątek , 23 lipiec 2021
Imieniny Apolinary, Bogna, Brygida, Slawa, Slawosz, Zelislaw
20:49

Aktualno┼Ťci

TARGI PRACY I EDUKACJI W S─śP├ôLNIE KRAJE┼âSKIMKilkuset bezrobotnych i uczniów odwiedzi┼éo Targi Pracy i Edukacji w S─Öpólnie Kraje┼äskim. Impreza zosta┼éa zorganizowana w naszym mie┼Ťcie po raz pierwszy. Swoje oferty przedstawi┼éo prawie 50 wystawców z ca┼éego regionu.

Wydarzenie by┼éo adresowane do uczniów zastanawiaj─ůcych si─Ö jeszcze wyborem szko┼éy lub uczelni oraz do osób poszukuj─ůcych pracy. Swoje stoiska prezentowa┼éy bowiem firmy, urz─Ödy  i placówki o┼Ťwiatowe. "Nasza oferta skierowana jest zarówno do gimnazjalistów, jak i osób doros┼éych, chc─ůcych kszta┼éci─ç si─Ö w zawodach zwi─ůzanych z rolnictwem. Wychodz─ůc naprzeciw potrzebom rynku, od wrze┼Ťnia uruchamiamy nowe kierunki. B─Öd─ů to na przyk┼éad: technik weterynarii oraz technik urz─ůdze┼ä i systemów energetyki odnawialnej"  - mówi Halina Zapalska, Kierownik Kszta┼écenia Praktycznego w Zespole Szkó┼é Centrum Kszta┼écenia Rolniczego w Sypniewie.

Podczas targów przedstawiono tak┼╝e kilkadziesi─ůt ofert pracy. "Ka┼╝dy powinien znale┼║─ç co┼Ť dla siebie. Jest du┼╝o pracy dla in┼╝ynierów, budowla┼äców" - oceniali zwiedzaj─ůcy. Dla kobiet s─ů oferty zatrudnienia mi─Ödzy innymi w zawodach szwaczka i recepcjonistka.
Wydarzenie da┼éo równie┼╝ mo┼╝liwo┼Ť─ç pozyskania informacji na temat mo┼╝liwo┼Ťci uruchomienia w┼éasnej dzia┼éalno┼Ťci gospodarczej. Swoje oferty przedstawia┼é tak┼╝e Powiatowy Urz─ůd Pracy.
Targi Pracy i Edukacji odby┼éy si─Ö w Hali Krajna Arena. Ich organizatorami byli: Powiat S─Öpole┼äski, Gmina S─Öpólno Kraje┼äskie, Powiatowy Urz─ůd Pracy w S─Öpólnie Kraje┼äskim oraz Wojewódzki Urz─ůd Pracy w Toruniu.


Nota prawna:
Gmina S─Öpólno Kraje┼äskie jako w┼éa┼Ťciciel praw autorskich, udziela zgody na nieodp┼éatne wykorzystanie i publikacj─Ö tekstów, fotografii i plików d┼║wi─Ökowych dost─Öpnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie tre┼Ťci i plików w ca┼éo┼Ťci lub we fragmentach.

Za┼é─ůcznik:
Plik d┼║wi─Ökowy do pobrania.Data utworzenia: 11.02.2016

inne aktualno┼Ťci

Ilość odsłon 10693322
´╗┐