´╗┐
Poniedziałek, 2 sierpień 2021
Imieniny Karina, Gustaw, Euzebiusz, Stefan
20:10

Aktualno┼Ťci

BUD┼╗ET OBYWATELSKI ROZSTRZYGNI─śTYZakup komputerów do Zespo┼éu Szkó┼é nr 1 oraz do Zespo┼éu Szkó┼é nr 3 - to zadanie, które wygra┼éo w g┼éosowaniu na Bud┼╝et Obywatelski w S─Öpólnie Kraje┼äskim. Zwyci─Öska propozycja zostanie wprowadzona do przysz┼éorocznego bud┼╝etu miasta. Nie oznacza to jednak, ┼╝e b─Ödzie ona jedynym zadaniem, realizowanym z tej puli ┼Ťrodków.

Bud┼╝et Obywatelski i g┼éosowanie nad nim zorganizowano w S─Öpólnie Kraje┼äskim po raz pierwszy.
Zainteresowanie inicjatyw─ů by┼éo ogromne.  Zg┼éoszono 18 zada┼ä, a w g┼éosowaniu wzi─Ö┼éo udzia┼é ponad 6 tysi─Öcy mieszka┼äców.

Zwyci─Ö┼╝y┼é projekt zak┼éadaj─ůcy zakup komputerów do dwóch miejskich szkó┼é. ┼ü─ůcznie b─Ödzie to 40 stanowisk. "Je┼╝eli z tego zadania, po przetargu zostan─ů nam pieni─ůdze, postaramy si─Ö je wyda─ç na jeszcze jedno zadanie zg┼éoszone do bud┼╝etu obywatelskiego" - zapewnia Waldemar Stupa┼ékowski, Burmistrz S─Öpólna Kraje┼äskiego. Przy czym, niekoniecznie musi to by─ç inicjatywa, która w g┼éosowaniu zaj─Ö┼éa drugie miejsce (Budowa drogi w Wilkowie).
Do realizacji zostanie wybrane to zadanie, które zmie┼Ťci si─Ö w puli ┼Ťrodków pozosta┼éych po przetargu na zakup szkolnych komputerów. "Mo┼╝e si─Ö zdarzy─ç tak, ┼╝e b─Ödzie to propozycja, która w naszym rankingu zaj─Ö┼éa trzecie, czwarte a nawet pi─ůte miejsce" - dodaje Burmistrz. W pierwszym bud┼╝ecie obywatelskim S─Öpólna Kraje┼äskiego, do podzia┼éu jest 100 tysi─Öcy z┼éotych.


Nota prawna:
Gmina S─Öpólno Kraje┼äskie jako w┼éa┼Ťciciel praw autorskich, udziela zgody na nieodp┼éatne wykorzystanie i publikacj─Ö tekstów, fotografii i plików d┼║wi─Ökowych dost─Öpnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie tre┼Ťci i plików w ca┼éo┼Ťci lub we fragmentach.

Za┼é─ůcznik:
Plik d┼║wi─Ökowy do pobrania.

Data utworzenia: 08.12.2015

inne aktualno┼Ťci

Ilość odsłon 10740783
´╗┐