´╗┐
Piątek , 23 lipiec 2021
Imieniny Apolinary, Bogna, Brygida, Slawa, Slawosz, Zelislaw
20:53

Aktualno┼Ťci

S─śPOLE┼âSKICH DROGOWC├ôW ZIMA NIE ZASKOCZY



Przynajmniej pi─Ö─ç ekip jednocze┼Ťnie, b─Ödzie mog┼éo tej zimy wyjecha─ç do od┼Ťnie┼╝ania dróg gminnych w S─Öpólnie Kraje┼äskim. Samorz─ůd ko┼äczy przygotowania do sezonu zimowego na ulicach.
Wykonawcy cz─Ö┼Ťci prac b─Öd─ů wybrani w przetargu.

Gmina S─Öpólno Kraje┼äskie jest podzielona na 5 rejonów od┼Ťnie┼╝ania. Pierwszy to miasto.
Tutaj za utrzymanie ulic odpowiedzialny jest gminny Zak┼éad Transportu i Us┼éug. Cztery pozosta┼ée rejony to okoliczne wsie. Tam o drogi dbaj─ů najcz─Ö┼Ťciej miejscowi rolnicy, którzy posiadaj─ů odpowiedni sprz─Öt i wygrali gminny konkurs ofert. Zadaniem wszystkich podmiotów jest utrzymanie przejezdno┼Ťci dróg gminnych, nawet po intensywnych opadach ┼Ťniegu. "Ten system sprawdza si─Ö doskonale. Kiedy┼Ť mieli┼Ťmy jednego wykonawc─Ö na ca┼é─ů gmin─Ö. Nie zawsze zd─ů┼╝y┼é on od┼Ťnie┼╝y─ç wszystko na czas. Obecnie mamy kilka podmiotów, w ró┼╝nych miejscach w gminie, które s─ů na miejscu i reaguj─ů b┼éyskawicznie" - mówi Burmistrz S─Öpólna Kraje┼äskiego, Waldemar Stupa┼ékowski. Takie rozwi─ůzanie jest te┼╝ stosunkowo niedrogie. W ubieg┼éym roku na zimowe utrzymanie dróg gminnych, S─Öpólno Kraje┼äskie wyda┼éo oko┼éo 100 tysi─Öcy z┼éotych.

Nale┼╝y doda─ç, ┼╝e za drogi s─ů odpowiedzialni ich zarz─ůdcy. I tak: Drogi krajowe od┼Ťnie┼╝aj─ů s┼éu┼╝by Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Drogi wojewódzkie utrzymuje Zarz─ůd Dróg Wojewódzkich. Drogami powiatowymi zajmuj─ů si─Ö Zarz─ůdy Dróg Powiatowych. Do gmin nale┼╝─ů tylko drogi gminne.


Nota prawna:
Gmina S─Öpólno Kraje┼äskie jako w┼éa┼Ťciciel praw autorskich, udziela zgody na nieodp┼éatne wykorzystanie i publikacj─Ö tekstów, fotografii i plików d┼║wi─Ökowych dost─Öpnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie tre┼Ťci i plików w ca┼éo┼Ťci lub we fragmentach.

Za┼é─ůcznik:
Plik d┼║wi─Ökowy do pobrania.

Data utworzenia: 26.11.2015

inne aktualno┼Ťci

Ilość odsłon 10693327
´╗┐