´╗┐
Poniedziałek, 2 sierpień 2021
Imieniny Karina, Gustaw, Euzebiusz, Stefan
21:17

Aktualno┼Ťci

NOWA DROGA Z WIŚNIEWKI DO WIŚNIEWYZako┼äczy┼éa si─Ö budowa drogi ┼é─ůcz─ůcej miejscowo┼Ťci Wi┼Ťniewka i Wi┼Ťniewa w Gminie S─Öpólno Kraje┼äskie. Dotychczasowy t┼éucze┼ä stanowi─ůcy utwardzenie zosta┼é zast─ůpiony tam asfaltem. Prace kosztowa┼éy 262 tysi─ůce z┼éotych, z czego 30 procent stanowi┼éo dofinansowanie z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

Nowa droga ma 4 metry szeroko┼Ťci. Ponadto zbudowano przy niej utwardzone pobocza, miejsca do wymijania si─Ö pojazdów i odwodnienie. "Jest to trakt nie tylko ┼é─ůcz─ůcy obie miejscowo┼Ťci, ale te┼╝ droga dojazdowa do pól. Mam nadziej─Ö, ┼╝e jej u┼╝ytkownicy s─ů teraz bardzo zadowoleni" - mówi Burmistrz S─Öpólna Kraje┼äskiego, Waldemar Stupa┼ékowski.

To nie pierwsza tego typu inwestycja w Gminie S─Öpólno Kraje┼äskie. Wcze┼Ťniej w ramach programu modernizacji dróg ┼Ťródpolnych, zbudowano tak┼╝e odcinki:  Lutowo - Wi┼Ťniewa oraz Wilkowo - Wa┼édówko.

Nota prawna:
Gmina S─Öpólno Kraje┼äskie jako w┼éa┼Ťciciel praw autorskich, udziela zgody na nieodp┼éatne wykorzystanie i publikacj─Ö tekstów, fotografii i plików d┼║wi─Ökowych dost─Öpnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie tre┼Ťci i plików w ca┼éo┼Ťci lub we fragmentach.

Za┼é─ůcznik:
Plik d┼║wi─Ökowy do pobrania.

Data utworzenia: 14.09.2015

inne aktualno┼Ťci

Ilość odsłon 10740868
´╗┐