´╗┐
Piątek , 23 lipiec 2021
Imieniny Apolinary, Bogna, Brygida, Slawa, Slawosz, Zelislaw
21:58

Aktualno┼Ťci

NOWY SPRZ─śT DLA OSPWiertarki, szlifierki, specjalistyczne klucze, prostowniki - to tylko niektóre z urz─ůdze┼ä, jakie otrzyma┼éa Ochotnicza Stra┼╝ Po┼╝arna w S─Öpólnie Kraje┼äskim. Samorz─ůd dostarczy┼é stra┼╝akom pierwsz─ů cz─Ö┼Ť─ç zakupów zaplanowanych na ten rok. Sprz─Öt trafi┼é do wszystkich sze┼Ťciu jednostek na terenie gminy.

Na doposa┼╝enie stra┼╝aków ochotników Gmina S─Öpólno Kraje┼äskie postanowi┼éa przeznaczy─ç w tym roku 29 tysi─Öcy z┼éotych. Z tych ┼Ťrodków ju┼╝ zakupiono w pe┼éni wyposa┼╝one skrzynie narz─Ödziowe. "S─ů to urz─ůdzenia bardzo przydatne do bie┼╝─ůcych napraw pojazdów czy budynków" - mówi Grzegorz Borowicz, Komendant Gminny OSP w S─Öpólnie Kraje┼äskim.
"Nasi konserwatorzy sami zajmuj─ů si─Ö takimi pracami. W ten sposób oszcz─Ödzamy sporo pieni─Ödzy" - dodaje Borowicz. Podarowane narz─Ödzia przydadz─ů si─Ö równie┼╝ w akcjach ratowniczych.
Niebawem z tegorocznej puli ┼Ťrodków stra┼╝acy otrzymaj─ů tak┼╝e specjalistyczn─ů pomp─Ö szlamow─ů.

To nie pierwsze takie zakupy dla OSP. Samorz─ůd S─Öpólna Kraje┼äskiego wspomaga swoje jednostki co roku.  "W ubieg┼éym na przyk┼éad, zakupiono wóz bojowy dla OSP Zalesie. Wcze┼Ťniej druhowie otrzymali tak┼╝e ┼éód┼║ p┼éaskodenn─ů, niezb─Ödn─ů do prowadzenia akcji ratowniczych na wodzie" - mówi Waldemar Stupa┼ékowski, Burmistrz S─Öpólna Kraje┼äskiego. Pomoc otrzymuje równie┼╝ Pa┼ästwowa Stra┼╝ Po┼╝arna, która ma swoj─ů siedzib─Ö tak┼╝e w S─Öpólnie.
W strukturach OSP w ca┼éej gminie dzia┼éa 200 czynnych stra┼╝aków. W samym mie┼Ťcie jest ich 70.  

Nota prawna:
Gmina S─Öpólno Kraje┼äskie jako w┼éa┼Ťciciel praw autorskich, udziela zgody na nieodp┼éatne wykorzystanie i publikacj─Ö tekstów, fotografii i plików d┼║wi─Ökowych dost─Öpnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie tre┼Ťci i plików w ca┼éo┼Ťci lub we fragmentach.


Za┼é─ůcznik:
Plik d┼║wi─Ökowy do pobrania.


Data utworzenia: 20.04.2015

inne aktualno┼Ťci

Ilość odsłon 10693489
´╗┐