´╗┐
Poniedziałek, 2 sierpień 2021
Imieniny Karina, Gustaw, Euzebiusz, Stefan
21:08

Aktualno┼Ťci

POMOC DLA GMINY S─śP├ôLNO KRAJE┼âSKIE - POTRZEBNA OD ZARAZ.Materia┼éy budowlane, pieni─ůdze i r─Öce do pracy - to pilne potrzeby Gminy S─Öpólno Kraje┼äskie. Podobnie jak wiele obszarów w Pó┼énocnej Polsce, tak równie┼╝ cz─Ö┼Ť─ç terenu naszego samorz─ůdu, zosta┼éa zniszczona przez nawa┼énice. W okolicach S─Öpólna Kraje┼äskiego uszkodzonych jest ponad 500 budynków.

W tej chwili trwa ju┼╝ porz─ůdkowanie terenu. Przed mieszka┼äcami jednak to co najtrudniejsze - odbudowa zniszcze┼ä. Nie da si─Ö jej przeprowadzi─ç bez ludzi, którzy pomog─ů w pracach, a przede wszystkim bez materia┼éów potrzebnych do budowy. Gmina S─Öpólno Kraje┼äskie apeluje do osób dobrej woli o przekazywanie wszelkiego rodzaju materia┼éów budowlanych. Chodzi przede wszystkim o ceg┼éy, cement, bloki gazobetonowe i elementy pokrycia dachowego. Potrzebni s─ů te┼╝ wolontariusze, którzy zechc─ů pracowa─ç na budowach. Pracy jest ogrom - mówi Waldemar Stupa┼ékowski, Burmistrz S─Öpólna Kraje┼äskiego.

"Nawa┼énica dotkn─Ö┼éa jedn─ů trzeci─ů powierzchni naszej gminy. To jest 8 miejscowo┼Ťci na 26, które istniej─ů na terenie gminy. Zniszczenia obejmuj─ů ponad 200 budynków mieszkalnych i ponad 320 budynków inwentarsko - gospodarczych. Do tego s─ů zniszczone lasy, uszkodzone drogi i mienie komunalne w postaci ┼Ťwietlic wiejskich" - dodaje Burmistrz.

Wszyscy ofiarodawcy oraz wolontariusze powinni si─Ö kontaktowa─ç z Urz─Ödem Miejskim. Tam otrzymaj─ů informacje o tym jakie potrzeby i gdzie nale┼╝y przekaza─ç. Numery telefonów pod którymi s─ů udzielane informacje:

52 - 389 42 51,
52 - 389 42 53,
52 - 389 42 30.

Gmina S─Öpólno Kraje┼äskie uruchomi┼éa tak┼╝e specjalne konto bankowe na które mo┼╝na dokonywa─ç dobrowolnych wp┼éat na rzecz poszkodowanych. Pieni─ůdze te wspomog─ů akcj─Ö usuwania skutków nawa┼énicy. Numer konta:

75 2030 0045 1110 0000 0286 4620 z dopiskiem "Likwidacja skutków nawa┼énicy"

Wszystkim ludziom dobrej woli i wolontariuszom z góry dzi─Ökujemy.

Nota prawna:
Gmina S─Öpólno Kraje┼äskie jako w┼éa┼Ťciciel praw autorskich, udziela zgody na nieodp┼éatne wykorzystanie i publikacj─Ö tekstów, fotografii i plików d┼║wi─Ökowych dost─Öpnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie tre┼Ťci i plików w ca┼éo┼Ťci lub we fragmentach.

Za┼é─ůcznik:
Plik d┼║wi─Ökowy do pobrania.

Data utworzenia: 25.08.2017

inne aktualno┼Ťci

Ilość odsłon 10740860
´╗┐